Novinky

Kde vychází slunce

Probíhají přípravy na velkou výpravu za východní moře, tam kam se jeětě nikdo nevydal. Loď Holubice Východu, postavena nejlepšími mistry loďaři Avenie čeká na posádku a zásoby v přístavu Baraccia, na území Federace. Cílem bude najít zemi, která se podle kouzelníků a učenců rozkládá za mořem. (2009-08-06)

Holubice Východu

Dnes byly dokončeny přípravy pro plavbu a všichni odvážní námořníci již nastoupili na palubu. V dopoledních hodinách loď nabrala vítr do plachet a vyrazila vstříc moři. (2009-08-19)

Turnaj titánů

Velevládce Karel již tradičně rozeslal posly s pozvánkami na velké rytířské klání, jehož vítěz si odnese tolik zlata z Malorské pokladnice, kolik sám unese. Šermíři již se začínají sjíždět a ani obchodníci nelení a zaplavují malorská náměstí svým zbožím. Turnaj vypukne za týden. (2009-10-08)

Turnaj začíná

S velkou slávou zahájil velevládce Karel třídenní klání rytířů z celé země. Čas v Maloru se zastavil, všichni se chtějí dostat do malorské arény, zvané lidově 'Pískoviště'. Všude voní jídlo, obchody hýří zbožím a hostince praskají ve švech. Každý netrpělivě čeká, který hrdina se zapíše do dějin a odnese si zlatý poklad. (2009-10-18)

Konec klání

Turnaj Titánů byl ukončen včera večer velevládcem Karlem, nicméně slavilo se celou noc. Vítězem turnaje se stal geranijský hrabě Walter od Zelené řeky. Odměnu velkoryse odmítl. (2009-10-21)

Oslavy v Favii

Obyvatelé Favie si dnes oblékli zelené šerpy. Vždy touto dobou totiž slaví Favijci největší svátek v roce, svátek nezávislosti. Právě 23. dne měsíce Vlka Zelení elfové vyhlásili nezávislost na Elfské říši. (2009-10-23)